Opłaty za transakcje Etereum spadły o 92%

Opłaty za transakcje Etereum spadły o 92% od połowy września jako odsetki DeFi.

Średnia opłata transakcyjna płacona za transakcję w sieci Ethereum stale spada od połowy września, ponieważ zainteresowanie ekosystemem finansów zdecentralizowanych (DeFi) utknęło w martwym punkcie.

Według danych z BitInfoCharts, średnia opłata za transakcję w sieci Ethereum osiągnęła nowy, rekordowy poziom blisko 15 dolarów na początku tego roku, we wrześniu, kiedy Bitcoin Profit zainteresowanie protokołami DeFi wzrosło, a całkowita wartość zablokowana w przestrzeni kosmicznej zbliżyła się do 10 miliardów dolarów.

Po spadku wkrótce po i uderzając w nowy wysoki poziom 11,6 dolarów w połowie września, średnia opłata transakcyjna płacona na Ethereum został zanurzony, do punktu średnia opłata transakcyjna jest teraz poniżej 1 dolarów.

Opłaty transakcyjne na Ethereum

Opłaty transakcyjne na Ethereum idą w górę, ponieważ jest ograniczona przestrzeń na transakcje w blokach znalezionych przez górników, a jeśli popyt przekracza dostępną przestrzeń, użytkownicy zaczynają licytować wyższe opłaty za gaz, aby zobaczyć, które transakcje są zawarte w następnym bloku.

Łączna wartość zablokowana w systemie DeFi zaczęła od tego czasu rosnąć w wolniejszym tempie, osiągając na początku tego miesiąca rekordowy poziom 12 miliardów dolarów, zanim obniżyła się po tym, jak wykorzystano protokół DeFi Harvest Finance z 24 milionów dolarów w kryptokurcie.

Łączna wartość zablokowana w ETH, według DeFi Pulse, osiągnęła 9,4 mln ETH w połowie września, i dopiero 19 października dorównała tej wartości, osiągając 9 mln ETH. Od tego czasu spadła ona do 8,88 mln ETH. Z drugiej strony, całkowita ilość BTC zablokowanych na protokołach DeFi stale rośnie, z 100.000 BTC w połowie września do 161.000 BTC w czasie prasy.

Zainteresowanie zdecentralizowaną przestrzenią prawdopodobnie spada, ponieważ niektóre z najlepszych protokołów o całkowitej wartości zablokowanej zaczęły zmniejszać symboliczne nagrody dla rolników produkujących plony, a scentralizowane platformy handlowe konkurują z oferowanymi zdecentralizowanymi protokołami dotyczącymi plonów.

Warto również zauważyć, że średnia opłata transakcyjna płacona za transakcję w sieci Bitcoin wzrosła w tym tygodniu po tym, jak cena flagowej kryptokursztyny osiągnęła 13.000 dolarów.